Конспект безпосередній освітньої діяльності «Умілі руки не знають нудьги. Конспект уроку на тему "умілі руки не знають нудьги" Прислів'я продовжити не знають нудьги

Клубний годину. Тема. « Наші руки не для нудьги ».

мета: розкрити значення і цінність праці в житті людини; розширити уявлення дітей про працю, про його значення в житті людей; показати на прикладах, що все в житті досягається через працю; з формувати поняття «старанний», «працьовитий», «старанний», «турботливий», дати позитивну оцінку даним якостям; виховання працьовитості, бажання приносити людям радість і щастя своєю працею; формувати у школярів бажання брати участь у спільній трудовій діяльності, робити корисне оточуючим;виховувати дружні взаємини між дітьми.

хід заходу

учитель: Привіт, дорогі наші гості, вчителі, батьки, і ви, хлопці! Ми зібралися в цьому залі на класна година «Наші руки не для нудьги».

Про що ми будемо сьогодні говорити? (Відповіді дітей)

Сьогодні ми поговоримо про працю дорослих і дітей. Давайте уявимо собі, що сталося б, якби раптом все перестали працювати.

Подумайте, що було б,

Коли б сказав кравець:

«Шити плаття мені не хочеться,

Влаштую вихідний! »

І все кравці в місті

Пішли б за ним додому.

Ходили б люди голі

Вулицями взимку ...

Подумайте, що було б,

Коли б сказав шофер:

«Возити людей не хочеться», -

І вимкнув мотор.

Тролейбуси, автобуси

Засипало б сніжком.

Робочі на фабрики

Ходили б пішки ...

Подумайте, що було б,

Коли сказав би лікар:

«Рвати зуби мені не хочеться.

Не буду, хоч ти плач! »

Хворим лікарської допомоги

Не стало б ніякої.

А ти б сидів і мучився

З підв'язаною щокою.

Сказав учитель в школі б:

«Мені в нинішньому році

Вчити дітей не хочеться.

Я в школу не прийду! »

Зошити і підручники

Валялися б в пилу,

А ви б неучёнимі

До старості росли.

Подумайте, яка б

Сталася раптом біда!

Але тільки так не зробить

Ніхто і ніколи.

І люди не відмовляться

Від необхідної праці. (Л. Куклін)

учитель: Так, без праці прожити не можна. Праця була, є і буде завжди основою життя на Землі. На робочих руках весь світ тримається. Не дарма кажуть: «А руки, брат, великий скарб. Для справ даються руки! »

Умілі руки, умілі руки

Вони ніколи не страждають від нудьги.

Їм в день вихідний не буває спокою,

Знайоме важке їм і велика.

Робочі руки в мозолях, горбисті,

Робочі, але чудово чисті,

Все роблять так добре і вміло,

Як у приказці: у них йде на лад справа!

Золоті руки - руки не з золота.

Золоті руки не бояться холоду.

У саднах, мозолях руки ці -

Найпотрібніші руки на світі!

Знають мами, знають діти,

Знає дорослий і малюк:

На безногого табуреті

Нізащо не всидиш.

Без коліс не зрушити воза,

Хоч запряг у нього коня;

Чи не врятуєшся від морозу,

Якщо в грубці немає вогню.

Від голки мало толку,

Якщо без вушка голка.

Так і руки без праці

Не годяться нікуди.

учитель: Все життя людини наповнена працею. На світі все видобувається працею. Навіть маленьку рибку з ставка не витягнеш без праці. Російські народні прислів'я на чільне місце завжди ставили працю. Давайте згадаємо прислів'я і приказки про працю, які з'явилися ще в давнину.

учитель: Які прислів'я про працю ви, хлопці, знаєте?(Діти по черзі називають прислів'я.)

Умілі руки не знають нудьги.

Про людину судять не за словами, а за справами.

Праця псує, а лінь псує.

Чи не звикай до неробства, вчися рукоділля.

Хто їсть скоро, той і працює споро.

Від нудьги бери справу в руки.

Хто не працює, той і не їсть.

Гарненько попрацював, апетит свій заробив.

Їж досхочу, а працюй до поту.

Якщо є робота, то лінуватися не хочеться.

Робота серце веселить.

У праці щастя.

Хто любить трудитися - тому без діла не сидиться.

Довгий день до вечора, коли робити нічого.

Була б охота - буде ладиться робота.

Терпіння і труд все перетруть.

Нудьга - від неробства, мозолі від роботи.

Очі бояться, а руки роблять.

Нудний день до вечора, коли робити нічого.

учитель: Жодна жива істота не обходиться без праці. Працює бобер, будуючи собі греблю, пташки в'ють гнізда, лисиці, миші, кроти риють собі нори. У народі кожен знає, що мураха невеликий, та гори копає. Я впевнена, друзі мої, що й ви вже багато вмієте. Розкажіть, як ви працюєте.

Я без роботи не сиджу - сааме в руках праска тримаю.

Я теж вдома, ніж можу, на кухні мамі допоможу!

Сьогодні бабуся хвора, я дати ліки їй повинна.

Ми розбиваємо город. У нас чимало з них клопоту.

Курчата наші їсти хочуть, ми нагодувати повинні курчат.

Я збираю насіння, корзинка, здається, сповнена.

Чимало справи дітворі! У праці живемо, чи не тужимо ми.

Справи є вдома, у дворі, а, головне - і в школі теж. (С. Михалков «Важливі справи»)

учитель: А зараз, хлопці, пограємо в рими. Я буду читати вірші, а ви закінчувати.

Я люблю працювати, не люблю лінуватися,

Сам вмію рівно, гладко застелити свою ... (ліжечко)

Нашої маленької Іринці малювати люблю ... (картинки)

Допомагати я мамі буду, з нею помию ... (посуд)

учитель: Але іноді буває навпаки. І про це написав у своєму вірші Н. Ліфшиц.

Втомлена з роботи прийшла під вечір мати

І бачить, що у сина не прибрана ліжко,

Що холоне чай в склянці, що стать не подметён,

Що лежачи на дивані, читає книжку він.

І мати йому з образою промовила: - Синку,

Коли-небудь ти мамі хоч чим-небудь допоміг?

А син відповів похмуро, тільки-но глянувши на матір:

Ти, мамо, мені книжку заважаєш дочитати.

учитель: Що ви скажете про такий сина? (Відповіді дітей)

учитель: Якщо мама іноді прийде втомлена з роботи,

Зігрій її своєю турботою, в усьому їй допоможи тоді.

- А зараз подивіться ляльковий театр «Воробей Чів».

ВОРОБЕЙ чів

Дійові особи: ведучий, Матінка, Папенька, горобець Чів.

Ведучий: Живе на світі молодий горобець по імені Чів. Є у нього і тато і мама. Дуже працьовиті батьки. Намагаються, щоб Чіву добре жилося. Все хочуть привчити його до праці. А Чів? ..

Чів: Хочу багато смачного і багато гуляти,

Червяков поїсти і водичкою запивати.

Татко: Потрудися, потрудися, а потім за стіл сідай.

Чівіко, Чівіко, наш синок. Будеш смачно їсти, дружок.

Матінка (вмовляє)

Грядки, Чівіко, ти полів,

Молодий наш горобець!

Чів: Не потрібні мені ваші грядки,

Адже вони і так в порядку!

Татко: Ну тоді на дах лізь,

Дірка з'явилася тут.

Скоро адже зима прийде,

Снігу в будинок наш завдасть.

Чів: Мені не холодно зараз.

А проблеми зимові - для вас.

Матінка: Чівіко, Чівіко, горобець,

Самовар хоч розігрій!

чів:(Гнівно) Ну звичайно! Не було витівок,

Ця робота батьків, а не дітей!

татко(Сердито) Ну, йди коли дрова,

Там сокиру серед двору.

Чів: А від тяжкості такої

Я не виросту великий.

Матінка: Самовар я розігрію,

Усюди швиденько встигну.

Чів: Ось-ось! Ото ж бо, то ж бо й воно,

Так би, матуся, давно.

Татко: Я приніс з магазину

Солодощів, аж два кошики.

Будемо чай попивати,

Щоб силоньок набирати.

чів(Досить) Оце так! Ось це тато!

Любить сина, мені так приємно!

Матінка: Сідаємо дружно всі за стіл,

А апетит який прийшов!

Чів: Я, цур, перший!

Адже я син приблизний!

матінка(Ставить чашки для чаю).

Чашки ставлю я як раз,

Ароматний чай у нас.

чів(Квапить).

Не було печалі,

А швидше не можна?

татко(Наливає чай).

Гуртки дружно взяли,

Чаёвнічать ми стали.

Татко з матінкою починають пити чай.

чів(Дивується).

Я щось, тато, не зрозумію,

Моя порожня чашка чому?

Татко: Чи не гідний ти, сину, і крихти.

Погрози свою лінь трошки.

матінка(Повчально).

Посьорбав з порожньою своєї чашки,

Кинь лентяевскіе замашки!

Чів плаче.

Чів: Я не буду більше лінуватися!

Зрозумів, буду я працювати.

Батьки наливають йому в чашку чай і посувають блюдо з солодощами.

Ведучий: Так був провчити ледачий Чів. Став він зразковим помічником своїм батькам. Всі його любили і хвалили. Врахуйте це і ви, хлопці!

Якщо лінь до тебе причепиться випадково,

Тому що соромно і сумно,

Якщо ледарі ростуть у нас.

Якщо довго ти в ліжку валявся,

Якщо вивчити уроки не встиг,

Якщо мамі допомагати ти відмовився -

Значить, лінню ти серйозно захворів.

Лінню можна один від одного заразитися,

Лінь прилиплива, як бруд або смола,

І одні ліки тільки є - працювати,

Щоб лінь до тебе дорогу не знайшла.

учитель: Хлопці, розкажіть про те, як ви допомагаєте своїм рідним.

Я на багато готовий.

І, до того ж, без зайвих слів.

Бачу, матуся втомилася,

Значить, допомагав їй мало.

До пилососа швидко я.

Бачить матуся моя,

Що помічник з'явився.

Навіть тато здивувався

І сказав мені: «Молодчина!

Виростили ми чоловіка.

І пишатися є причина:

Справжній ти чоловік! »

Ми з матусі кухаря!

Нам обід варити пора.

Подивіться: хоч я крихта,

Мою в мисочці картоплю,

Тру на тертці кабачок,

Чищу цибулю і часничок.

Я і сіль сама дістала,

Суп в каструлі завадила,

І зробила вона п'ять котлет ...

Ось і все - готовий обід!

Ми з матусі - кухаря!

Кухарям: Ура! Ура!

Ліпить мама пироги.

Просить дочку: - Допоможи!

Нині неділя -

Татів день народження.

Ми з матусі удвох

Тісто месім, тісто мнём.

Місимо ми з усмішкою,

Це тісто липке.

Замісили, нарешті!

Ай да дочка, молодець!

Будуть скоро пироги ...

Ну, зустрічай гостей, біжи!

(Гра «Спечи пироги». Грають дівчинки - 2 команди. У кожної команди: кухарські ковпаки, фартухи, сковорідки з ручкою і пироги, зроблені з картона.Нужно, надівши фартух і ковпак покласти пиріг на сковорідку і перенести і покласти в тарілку.)

Мама, я з тобою чашки все помию.

Ми влаштуємо в мийці їм прочухана.

Є мочалка, є вода ... Будуть чашки митися? Так!

Блюдця засумували: - А про нас забули!

Є мочалка, є вода ... Будуть блюдця митися? Так!

Будуть митися блюдця і не розіб'ються.

Ми: мамуля з донькою вимили посуд.

Засяяли ложки, миски, чашки, блюдця.

Мама сказала мені - доньці: - Напої квіточки.

Їм в спеку водиці хочеться напитися.

Лійку я скоріше взяла, в лійку воду налила.

Лей, водичка, поливай! Пий, квітку, не засихає!

Ми з матусі удвох підлогу на кухні подметём.

Ну-ка, віник, не лінуйся! Ну-ка, сміття, бережися!

Ми метём, метём, метём під диваном, під столом,

Під вікном і під буфетом, а ще під табуретом.

Потрібно всюди підмести ... Де ж сміття? Не знайти!

(Гра «Збери сміття». Грають 2 команди: і дівчатка, і хлопчики. У них совок і віник. По залу хаотично розкидане сміття: кришки, коробки від таблеток, стаканчики з-під йогурту і т. Д. Перед командами по порожній коробці. Зібрати в коробки все сміття.)

Після прання ми удвох з матусею у двір йдемо.

На мотузці білизняний вмить розвісимо ми з тобою

І одяг і білизна ... - Де тут політиці моє?

Де моя піжаму, кофточка, панамка?

Ну-ка, що не зівай, мені дрібнички подавай!

Сохне все на вулиці ... Ми з матусі розумниці!

Після сну ліжечко плаче: - Про мене забули!

І ліжко, - ліжечко плаче, - ви не застелили.

На простирадлі вовняне складемо ковдру

І накинувся розписне зверху покривало.

Захоплюється ліжко: - Як все акуратно!

Посміхається ліжко: - Як же мені приємно!

Я і бадьорий і сильний, всю роботу зроблю.

Свою волю покажу, слово для себе дотримаю.

Біля будинку на майданчику я згрібаю сніг лопаткою.

Його кидаю далеко, щоб було просторо і широко.

(Гра «Сніг - сніжок». Грають 2 команди хлопчиків. У них шапки-вушанки, дитячі лопатки. Перед командами сніжки з білого паперу. Навпаки команд порожні коробки. По черзі зносити все сніжки в порожню коробку.)

учитель: Дуже корисно працювати на свіжому повітрі. Ваші легені дихають, вони отримують чисте повітря, кисень, який потім надходить у кров. А кров розносить його по всьому організму. І людина отримує здоров'я, яке нам дарують не ліки, а сама природа.

Іноді, допомагаючи своїм близьким, трапляється і таке:

Сценка «МАМА і МАША»

Мама: Вранці доньці я сказала: - Маша, ти великою стала,

Я піду до своєї знайомої, ти господинею будеш вдома.

Ти одягни свою сестричку, молока налий кошеняті,

Всі квіти водою полів і котлети розігрій.

Маша: Знаю, знаю, я - велика, я помічниця така,

Все я зроблю як треба, будеш, мама дуже рада!

Мама: Повертаюся я додому, що я бачу: Боже мій!

Кот: Допоможіть мені, кошеняті, дайте чисту пелюшку,

Ну, за що мені так попало: Маша з лійки поливала?

Сестра: Як же тут не розплакатися, не дає сестра одягнутися,

Налила лише мені поки в чиюсь миску молока.

Котлета: Я - котлета, вибачте, плаття зняти мені допоможіть,

Ти помилилася, видно, Маша, не потрібні мені гольфи ваші.

Квіти: Приберіть нас з плити, що не котлети ми - квіти,

Нам вогонь зовсім не потрібен, не гідні ми на вечерю!

Маша: Я ж, мама, обіцяла зробити все, як ти сказала,

Тільки що з тобою, мамо, на мене ти дивишся дивно.

Мама: Як ти, Маша, так зуміла ...

Мама просто оніміла.

Все: Щоб мамі допомагати, треба все вміти і знати.(Слайд 17)

Дружна у нас сім'я: мама, тато, братик, я.

Мама в будинку прибирає: пилососить, підмітає.

Ну і я їй допоможу, пил зітру, квіти поллю.

Папа пиляє, випалює, і по дому допомагає.

Брат Єгорка хоч і малий, але по дому допомагав.

Пес Барбос допомогти би радий, тільки лапи не велять!

учитель: У дружній родині не тільки разом відпочивають, а й завжди допомагають один одному. Ось і зараз нашим командам належить прийняти участь в спільних домашніх справах. Мамам необхідно об'єднатися парами з дітьми і виконати справи, які випадуть вам за жеребом.

(Конкурс Домашні справи". Завдання: прикрасити ялинку мішурою та іграшками, запакувати подарунок, вирізати до свята сніжинки будь-якого розміру і будь-якої форми, повісити на мотузку білизна для просушування, вивернути і скласти речі після прання, обернути зошити для уроків і т. Д.)

учитель: Мис вами, хлопці, працюємо кожен день. А який головний працю у школяра?(Навчання)

Вчення, навчання - це велика праця. Від людини вимагається бути терплячим, старанним, посидючим. Адже не завжди легко все дається.

«Терпіння і труд все перетруть,» - говорить народна мудрість. Працьовитість - це гідність людини. Всі великі люди були надзвичайно старанними і працьовитими.

- А який сенс ви вкладаєте в слова «старанний» і «старанний».(Відповіді дітей)

Якщо заглянемо в Тлумачний словник С. І. Ожегова, то знайдемо пояснення:старанний - робить що-небудь добре і сумлінно;старанний - відрізняється ретельністю в праці, навчанні.

- Яким ви уявляєте старанного старанного людини? Опишіть. (Діти відповідають)

- Часто вчителі звертаються до учня з проханням: «Намагайся!» Що це означає?(Виходить, треба виконувати завдання так, щоб результат мав високу оцінку і доставив всім радість).

Для того, щоб жити гідно, треба всім працювати.

А наша праця сьогодні в школі: добре вчитися!

учитель: Дорогі хлопці, сьогодні ви переконали всіх нас, що вмієте працювати. І це прекрасно. Адже без праці не проживеш, а для умілих рук завжди знайдеться справа до душі.

І на закінчення нашого заходу мені хочеться побажати вам наступне:

Якщо хочеш бути щасливим,

Чесним будь і терплячим,

Полюби добро і праця.

Глянеш, щастя тут як тут!(Г. Дробиз «Щастя»)

Пісня «Завжди знайдеться справа для умілих рук». (Сл. М. Івенсона, муз. О. Александрова)

Курча треба напоїти,

Кошеня треба нагодувати

І посуд, і посуд, і посуд перемити.

Завжди знайдеться справа для умілих рук,

Якщо гарненько подивитися навколо:

І грядки треба поливати,

І ляльку треба обшивати

І картинки, і картинки, і картинки малювати.

Завжди знайдеться справа для умілих рук,

Якщо гарненько подивитися навколо:

А той, хто діла не знайде,

Нехай нудьгує цілий рік

І ледарем, і ледарем, і ледарем просливёт!

учитель: Дякую!

Сущеня Людмила Петрівна
Посада: педагог додаткової освіти
Навчальний заклад: МБОУ ДОД ДДТ
Населений пункт: Мурманська обл.г. Полярні зірки
Найменування матеріалу: конспект заняття
Тема: Умілі руки не знають нудьги
Дата публікації: 19.03.2017
розділ: додаткова освіта

ДОСУГ- НЕ неробства

«Умілі руки не знають нудьги»

мета

заходи:

показати

цікаво

проводити вільний час, приносити користь і розширити свій кругозір.

оснащення:предмети рукоділля, ілюстрації.

Хід заходу.

Дозвілля п р про і з х о д і т

г л. д о с я г а т ь

д о с т і г а т ь. І

початково дозвілля о з н а ч а е т

я д ос я г,

д ос ти г »,

Досягнення (укр. Досягнення), результат, а не неробство.

досягнення, його дозвілля. І тепер на цих запасах - на дозвіллі - він уже

п р про ж тощо ь

д е л а т ь,

безпідставний господар, тобто умілий, успішний, з досягненнями.

А інший - нічого не зібрав, немає у нього досягнення, немає дозвілля. І

нього ніколи

добувати

недосужій людина, чи то пак невдаха, невдачливий.

що дозвілля

вільне

скоріше, не неробство ледаря, а відпочинок досяг, того, хто

вже потрудився.

Почати розмову хотілося б з притчі ... Один мудрець взяв порожній

глечик і наповнив її вщерть невеликими камінням. зібрав

своїх учнів і поставив їм перше питання: «Скажіть, шановні,

сповнений мій глечик? » На що ті відповіли: «Так, сповнений». тоді

мудрець взяв повну банку з горохом і висипав вміст в

глечик з камінням. Горох зайняв вільне місце між каменями.

Задав мудрець друге питання: «Полон тепер мій глечик?»

Учні знову підтвердили, що повний. Тут мудрець взяв коробку з

піском і його теж висипав у глечик. Пісок просочився крізь

горох і камені і зайняв все вільне місце і все закрив. Ще раз

запитав мудрець своїх учнів, чи повний глечик і знову

почув ствердну відповідь. Тоді дістав мудра людина

кухоль, повну води і вилив її в банку до останньої краплі.

Засміялися учні, бачачи все це. Сказав мудрець: «Я хотів, щоб

Ви усвідомили, що глечик - це наше життя. Камені - сама

головна складова життя кожного: діти, сім'я, друзі,

здоров'я. Горох - це речі, які мати приємно, але це не

найважливіше: будинок, робота, машина, цінності та ін. Пісок

символізує дрібниці, яких повно в житті будь-якої людини.

Якщо спочатку глечик наповнити піском, не залишиться місця для

гороху і тим більше каменів. Так само і в житті: якщо витрачати час

на дрібниці, не залишиться часу на найголовніше. приділяйте

спершу час своїм рідним і близьким, собі і друзям, а

зайнятися прибиранням, ремонтом, завжди знайдеться час. слід

спочатку витрачати час на камені, все інше - пісок. мудрець

вже збирався йти, коли один з учнів запитав: «А

для чого ж потрібна була вода? » Учитель з посмішкою відповів: «Я

щоб Вам показати, що як би не була

зайнята життя, завжди знайдеться місце для неробства »

(Звучить весела народна музика)

Ради ми вам, гості

Дорогі наші!

російське спасибі

Вам від серця скажімо!

На землі рідної

Ми вас величаємо!

Доброго здоров'я

Від душі бажаємо!

Вклоняємося низько,

Якщо не знайомі ?!

Як велить звичай:

Будьте всі, як вдома!

Рада вас бачити в своїй світлиці! В сучасних щось квартирах все одно

не те! Немає чи тієї світлості, душевності ... Та й взагалі, чого

порівнювати? Або дерев'яний будинок-терем або казенна кам'яна коробка,

в якій сусіди навіть один одного не знають ...

Ось згадую, жили майстри,

У них, що було? Руки і сокиру.

День починали, з раннього ранку,

Зараз не той, робота на ганьбу.

По всій Русі стояли тереми,

Своєю красою, радували всіх.

Зараз біда, коробки, не вдома,

Дивлюся на них, і розбирає сміх.

Такого раніше, не могло і бути,

З землею поруч, ставили житло,

Вона нагодує, і допоможе жити,

Про це пам'ятає, тільки старічьyo ...

Шкода, що не повернеться, давня пора,

Чи не зачепить вас, з минулого докір.

Що жили раніше, диво майстра,

У них, що було? Руки і сокира ...

Ну, да ладно, що про це говорити! Сказ свій ми поведемо про інше. Про

простих руках, які можуть творити справжні чудеса.

Сім ходоків одного разу нічого

Пішли земну істину шукати.

Знайшли вони лише старця далеко:

Той старець мудрий був, чи й не благодать!

Запитали ходоки у мудреця:

"Прийшли ми всі сюди здалеку,

Щоб дізнатися у мудрого батька,

Відповідь загадки, що живе століття.

Чим ледаря ми відрізняємо від творця?

Кого-то розумного від явно дурня?

Робочого умільця від купця? "

Сказав мудрець: "Відмінність - рука!

Послухайте уважно друзі:

Руці я майстри сьогодні гімн наложу.

Нам жити і сьогодні без неї не можна.

Вона в усьому, на що не подивлюся.

Всі пам'ятники створені лише їй -

Мозолястою талановитою рукою.

Будь-лівша, він зовсім не плебей.

Життя без нього була б ніякої. "

Вклонімося ж майстри руці,

В її шедеврах пам'ять Світ зберігає.

Та пам'ять про далеке далеке,

Подругу від душі дякує

Гаврюшкін А.Є.

Ось переді мною невигадливий скринька.

За пічкою невидимий цвіркун,

І мені вже цвіркуна звично спів,

А там за грубкою мамин скринька ...

Зберігається в ньому квітчастий сарафан

І для коси нехитрі убори ...

Адже їм доля особливий дан:

Нагадувати дівоцьку пору.

(Відкриває скриньку, виймає розписні дерев'яні ложки)

Ложки? Не розумію, навіщо вони тут? А, може бути, ось для цього ...

(Співає в супроводі ложок)

Через лісу з-за гір

Їхав дідусь Єгор

На скрипучих на тялеге,

Так на сивої коней

Так мис-хо!

На возі тієї товар,

Що везе він на базар:

Рушники з мереживами,

Так сорочки з півнями

Так мис-хо!

Всім робота подобається,

Вона всюди славиться.

вишита утірочка

Ну, прямо як картиночка

Так мис-хо!

З давніх-давен російський народ славився працелюбністю і прагнув прикрасити

свій побут. Майже всі в хаті робилося своїми руками: вирізали посуд з

дерева, ліпили з глини, плели кошики, личаки, валяли валянки, ткали,

шили одяг, вишивали вироби, ліпили і розписували іграшки для

дітей. Все робили ретельно, з любов'ю, тому все було не тільки

корисним, але і красивим. Сьогодні в моїй світлиці зібралися майстри:

умеліци та умільці.

а гладкому полотні квітів різних нитки

Візерунками химерно сплелися.

За зльоту натхнення і натхнення

Листя, квіти і грона народилися.

Тут в кожній скатертини, серветки, рушник

Видно талант, душа і майстерність,

І жіночих рук тепло, і ніжність серця,

І яскравих фарб життя торжество.

Спокушають вишивки чудовою палітрою.

Вони сяють, дихають і живуть.

Як ноти музики, що на аркушах пюпітрів,

Страждають, радують і душу в височінь звуть.

Я вражений. Дивлюся на рукоділля

І, онімів, дихання затая.

Ні, тут не панська занятье від неробства,

А натхненна праця і радість буття.

(В.Ганжар)

(Дістає зі скрині пяльци і кольорові нитки-муліне)

У старі часи жінки дуже сильно захоплювалися рукоділлям.

Селянки, таким чином, робили для будинку предмети побуту,

одягу, красиві картинки.

Аристократія воліла вишивку хрестиком. це вважалося

дуже благородним заняттям і обов'язковим навиком для

кожної молодої дівчини.

Наші предки різні явища в природі зображували за допомогою

знаків. Знаків - символів у слов'ян було багато, практично всі вони

набували сенсу «оберегів».

Обереги - символи захисту, за уявленнями того часу, робили

річ непроникною для духів зла.

Їх вишивали на одязі, вірячи в те, що вони оберігають від різних

неприємностей і принесуть в дім щастя.

вишивка прикрашала дозвілля. А зроблені власними руками

вироби завжди були предметом їх гордості.

Кожна намагалася зробити все якнайкраще, щоб потім показати

подругам або подарувати своєму нареченому.

(Показує чоловічі пояси)

Ах, який колорит візерунка! «Ні нудьги, коли зайняті руки!» А зайняті вони у

них вишивкою. О, вишивка! Це одне з найдавніших в нашій країні

художніх ремесел. Яку річ ви вишиваєте? Як давно ви

займаєтеся вишивкою?

стібок до стібка, голка малює

Складний колорит шиття.

І вишивальниця ризикує

Піти за межі буття ...

Але нитки міцно тримають серце,

Гармонії народжуючи лад,

І як бузкове скерцо

Ті нитки радісно звучать.

(Дістає зі скрині нитки і спиці)

Хто і коли придумав першу петельку, ніхто не знає, але вже давно

відомо, що народилася ця чудо-петелька задовго до нашої ери.

Створюючи щось своїми руками, жінка немов передає виробу

частинку себе, своєї душі. І отримує від процесу народження свого

дітища величезне задоволення.

Я зв'яжу тобі життя

З пухнастих мохерових ниток,

Я зв'яжу тобі життя,

Чи не збрешу жодної петлі.

Я зв'яжу тобі життя,

Де візерунком по полю молитви

побажання щастя

У променях справжнього кохання.

Я зв'яжу тобі життя

З веселою квіточки,

Я зв'яжу тобі життя

І потім від душі подарую.

Де я нитки беру?

Нікому ніколи не зізнаюся.

Щоб зв'язати тобі життя

Я потайки розпускаю свою ...

А ви знаєте, що в'язання ще називають «спіцетерапіей»? А чи так це,

я думаю, що про це нам краще розповість ще одна майстриня, або, як

говорили в народі, плетея.

(Розповідь майстрині, в'язкої на спицях

Що я бачу! Що за диво!

Скільки ж робіт навколо!

Правда, це так красиво?

Аж захоплює дух

Подивіться! Ці речі

Нині в гості до нас прийшли,

Щоб розповісти нам секрети

Стародавній російської краси.

Щоб ввести нас в світ Росії,

У світ переказів і добра,

Щоб сказати: є в країні

Чудо - люди - майстри!

(Дістає гачок в'язальний)

Хочете, я вам розповім незвичайну казку? Тоді, сідайте зручніше і

слухайте.

Давним - давно жила в лісовій селі бабуся веретен.

вміла вона такі вироби створити, що були зшиті, що не тканини, а

прямо з ... нічого сплетені. Передати вона свою майстерність такого

плетіння не знала кому.

А спочатку починали вчити дівчинку плести мережива гачком з п'яти років.

Спочатку виплітаються вона просту тасьму. Кожен новий візерунок ставав

все складніше і складніше. А зразки для складання візерунків знаходила вона

в навколишньому їх природі - в лісі, в полі, на річці. І з'являлися на

мереживах "ялинки" і "рибки", "квіточки" і "павутинки". Зстаранням

приходило і вміння.

Виростала дівчина і ставала справжньою майстринею. навчилася і

вишивці, але про гачок не забувала.

Не губіть життя неробством -займається рукоділлям!

Шей, в'яжи - не знемагай,

Або гладдю вишивати.

Ось голки, нитки, п'яльця

Для перевірених наших пальців.

Тканини, стрічки, облямівка -

Запаморочилося в голові!

Те, що любимо - вишиваємо,

Все старанно оформлюємо.

Результат - на радість нам,

Нашим близьким і друзям.

А закінчена робота,

Тут вже нова турбота

Знову сюжети вибирати.

Вишивати їх і в'язати ...

↓ Історія в'язання на спицях

З давніх-давен, намагаючись прикрасити свій побут, люди прагнули

використовувати найпростіші матеріали для поєднання нескладних

форм і засобів з невибагливими візерунками, досягши при цьому

високої майстерності. Ручне в'язання спочатку з'явилося як

проста утилітарна необхідність, надалі перетворилося в

справжнє мистецтво. В'язані вироби завжди цінувалися дуже

високо. Наприклад, в Європі їх могли спочатку носити тільки дуже

заможні люди. В'язані шовкові панчохи були подарунком

навіть для королів! Так, шведський король Ерік IV виписав собі пару

шовкових панчіх. А коштували вони - річне жалування королівського

шевця

Дуже складно точно встановити історію в'язання, так як нитки і

цього мистецтва дійшли до нас у вигляді зображень. В одній з

єгипетських гробниць (1900 рік до н. е.) збереглося зображення

жінки, що надягає шкарпетки. Відбиток панчохи виявлений в

застиглій лаві Помпеї в 79 році н. е. Дитячі панчохи III-Ivв. Н. е.

знайдені в Єгипті. Ці панчохи уже враховували форму взуття, сандалій

з ремінцем після великого пальця. У стародавніх єгиптян при

виготовленні носка великий палець в'язався окремо, як на

рукавицях. Пізніше десь в IX-XI століттях деякі митецькі

в'язальниці стали наносити навіть тексти на шкарпетки. У музеях

Детройта і Баделя зберігаються такі зразки давньоєгипетського

в'язання з бавовняних ниток із давньоарабським текстом.

У XV-XVI століттях в'язання досить активно поширюється по

Європі і перетворюється в домашню роботу і в прибуткову галузь:

в'яжуть панчохи, шкарпетки, рукавички, капюшони, кофти, капелюшки. Тоді ж

з'явився і став традиційним для шотландців головний убір -

в'язаний берет. З'явилися цілі в'язальні цеху. 1589 року

помічник парафіяльного священика з Вулбриджа Вільям Лі

винайшов в'язальний верстат. Але чим більше випускалося виробів

масового машинного виробництва, тим більше цінними

ставали вироби, виготовлені вручну, а особливо, вироби,

зв'язані гачком, адже такі вироби неможливо було

повторити на машині. І до сих пір немає в'язальних машин, які

б могли в'язати полотно, схоже на зв'язане гачком.

Згодом роботи майстрів стають мистецтвом, в'язані

вироби потрапляють в музеї. Наприклад, дві кофти XVII століття

зберігаються в Швеції - в Північному музеї в Стокгольмі і в

Історичному музеї в Гетеборзі. Зазвичай в Європі кофти в'язали з

однотонної пряжі, прикрашаючи виворітними петлями лицьове

полотно, але ж араби ще пару тисяч років тому могли виконувати

багатобарвні складні візерунки.

У наші дні це мистецтво продовжує розвиватися, збагачуючись

новими мотивами, композиційними прийомами, сучасними

матеріалами. Для цього заняття потрібні знання крою та шиття

по трикотажу, а в роботі з гачком багато загального з вишивкою і

ткацтвом. І все одно, ручне в'язання вигідно відрізняється з

інших видів рукоділля. Особливо воно привабливо, що

вихідний матеріал - пряжу можна використовувати кілька разів і

без особливих втрат. Ручне в'язання дозволяє виготовляти

неповторні, унікальні моделі. можливості гачка

дозволяють зробити різні декоративні речі, наприклад,

мережива, покривала, одяг, іграшки, прикраси. Дійсно, в

нині дуже важко уявити наш гардероб без

трикотажу. В'язані вироби зручні і міцні, практичні і

елегантні, в них тепло і затишно. Ручне в'язання дозволяє

висловити свою індивідуальність, задуманий образ за допомогою

вибору фактури і кольору пряжі, її переплетень, оформлення і

фасону виробів.

Трохи з історії в'язання гачком

В'язання гачком - процес ручного створення полотна, мережива

або одягу з ниток за допомогою в'язального гачка.

Це здавна відоме заняття, яке продовжує залишатися

популярним в наші дні, завдяки можливості швидко і легко

створювати як одяг цілком, так і елементи її обробки, а так само

серветки, скатертини, прикраси, іграшки та багато іншого.

На думку світової мандрівниці і спеціалістки в області

в'язання гачком Annie Potter - мистецтво в'язання гачком було

створено в XVI столітті.

дослідниця,

обмежила

територією

Європи, висунула 3 теорії.

1) В'язання гачком з'явилося в Аравії, потім попрямувало на

слідували

торгові маршрути в інші країни Середземномор'я.

2) Вперше дізналися про в'язанні гачком з Південної Америки, де

первісні

використовували

пов'язані

прикраси.

3) У Китаї вперше з'явилися зв'язані гачком ляльки.

У висновку Lisа Paludan вважала, що немає вірних доказів

того, наскільки мистецтво в'язання гачком є \u200b\u200bдревнім, і

звідки воно виникло. Немає доказів того, що в'язання гачком

існувало в Європі до 1800 р

дослідники

з'явилося в XIX столітті як рід вишивки тамбуром, з використанням

натягували на основу. Під полотном тримали робочу нитку. тонким

пронизували

захопивши

простягали їх через нього вгору. Поки петля була все ще на

пронизували

створення ланцюжка.

В Європі в'язання гачком почало розвиватися на початку XIX століття.

отримало

мадемуазель

Бланшард, яка була відома тим, що вміла перетворювати

старомодною голкою мережива в моделі, зв'язані гачком. Риего

придумала

мереживне

називають ірландським мереживом. У той час було видано багато

можливість

копіювати.

В'язання гачком в Росії поширилося з кінця XIX століття.

Умільці в основному в'язали мережива, використовуючи для них візерунки

з ткацтва і вишивки хрестом.

Алла Шубіна
Відкрите заняття «Умілі руки не знають нудьги»

Заняття - гра« Умілі руки не знають нудьги» мета: Сприяти формуванню у вихованців позитивного ставлення до праці, як життєвої необхідності.

завдання:

Розвивати творчу активність, бажання експериментувати.

Розвивати уміння працювати в групі.

Розвивати уміння виділяти головне, узагальнювати наявні факти, логічно викладати думки, відстоювати власну думку.

Розширювати кругозір.

Вчити правильно організовувати вільний час.

Розвивати увагу, пам'ять, кмітливість, фантазію.

Виховувати любов до праці, доброту.

Переконати вихованців в тому, що їх головна мета - навчання.

Тип заняття: Комбіноване Форма проведення: заняття - гра. час проведення: 40 хвилин. Місце проведення: навчальний клас. устаткування: Ноутбук, проектор, кольоровий папір, клей, аркуші білого паперу, пластилін, ватман. наочні посібники: Тлумачний словник, картки з прислів'ями, картки з кросвордами для гри, карта острова, малюнок вказівного каменю, предметні картинки.

хід заняття: 1. Організаційний момент. вихователь: Добрий день! Я вітаю всіх присутніх в цьому класі. Сьогодні ми з вами проведемо ігрове заняття. Всі ви любите грати, відгадувати загадки, читати казки. Ось і сьогодні ми перевіримо ваші знання.

Діти, встаньте в коло і покажіть мені свої долоні. Візьміть один одного за руки і відчуйте тепло ваших рук. Разом з теплом наших рук ми передаємо один одному гарний настрій, побажання здоров'я, доброту. Посміхніться один одному. Зарядіть один одного позитивною енергією яка нам стане в нагоді на занятті. Дякую! Молодці! Проходьте на свої місця.

2. Виявлення знань вихованців про працю.

вихователь: Хлопці, скажіть будь ласка, навіщо людині потрібні руки? (Відповіді дітей) Давайте спробуємо відгадати загадку. Відгадавши загадку, ми з вами дізнаємося тему нашого заняття. Хто з мавпи сміливо Людини може зробити? І який чарівник діти Допомагав в процесі цьому? (Праця)

Молодці! Загадку відгадали правильно. Так, руки людини воістину створюють чудеса. А як ви розумієте прислів'я: « Умілі руки не знають нудьги» Ось і тема нашого заняття так і називається« Умілі руки не знають нудьги» (Вивішується назву на дошці)

вихователь: Як ви вже здогадалися сьогодні ми з вами будемо говорити про значення праці в житті людини. Нехай епіграфом до нашої розмови стануть такі слова:

Скільки треба кожному Для життя зробити важливого, Бути може, непомітного, Але доброго і світлого.

3. Вивчення матеріалу Заглянемо в "Тлумачний словник" Ожегова. Яке ж значення слова «Праця»? 1. Праця - робота, заняття. 2. Праця - вміння, спрямоване на досягнення чого - або. 3. Праця - цілеспрямована діяльність людини, спрямована на створення матеріальних і духовних цінностей.

А згідно з тлумачним словником Володимира Даля Праця - це робота, заняття, Вправа, справа, все, що вимагає зусиль, старань, турботи.

вихователь: Необхідність у праці існує завжди. Праця і життя - це нероздільні поняття. Ось сьогодні за допомогою ігор, прислів'їв, казок ми постараємося докладніше дізнатися про значення праці.

гра «Докажи слівце» Хто на світі найголовніший, Найдобріший, найславетніший? Хто він? Як його звати? Ну, звичайно, Діти хором: Це праця!

Хто на світі найрозумніший, Найстаріший, наймолодший? Хто він? Як його звати? Ну, звичайно, Діти хором: Це праця!

вихователь: Час швидко летить, Нікому цю швидкість не зменшити, то зима, то весна, то з листя обсипається мідь. Потрібно вам поспішити Що - то яскраве в житті залишити І такий вибрати працю, Щоб чесно народу служити.

Справ чимало навколо, Вам всюди знайдеться робота, І не потрібно шукати ніякого спокою і надалі. Потрібно так життя прожити, Щоб зробити щасливим когось - то, Щоб своєю роботою людям радість дарувати.

вихователь: Хлопці, ви нічого не чуєте? Здається до нас в гості прийшла казка.

(З'являється Буратіно. Приносить великий конверт і повідомляє що приніс лист.)

Буратіно: Я так до вас поспішав щоб принести цей конверт.

вихователь: Буратіно, а що лежить в цьому конверті?

Буратіно: Крутить конверт, і говорить: «Я не ходив до школи і не вмію читати» Допоможіть мені хлопці.

вихователь: Хлопці! Давайте допоможемо Буратіно.

гра «Шифрувальники» З давніх часів люди, якщо вони не хотіли, щоб їх лист або послання прочитав хто - то крім адресата, користувалися спеціальними шифрами. Ці шифри могли бути простими і дуже складними, цифровими і буквеними. Ось зараз ми спробуємо себе в ролі шифрувальників і спробуємо розшифрувати що тут написано. Дітям роздають картки. Вони розшифровують прислів'я.

1. Без праці немає добра.

2. Умілі руки не знають нудьги.

3. Добрий скоріше справа зробить, ніж сердитий.

4. Маленька справа, краща за велике безділля.

5. Взявся за справу - дороби його до кінця!

6. Чи робили поспіхом, а зробили на сміх.

7. Праця годує, а лінь псує.

8. Хвалять - не величайся, вчать - не сердься.

9. Щастя не в повітрі в'ється, руками дістається.

вихователь: Що ж у вас вийшло? (Прислів'я). Давайте їх прочитаємо.

Так в російській народі дітей вчили працювати з самого раннього дитинства. Як правил трудової поведінки виступали прислів'я і приказки. А чи знаєте ви прислів'я і приказки про працю зараз ми перевіримо.

конкурс «Як ти розумієш прислів'я» вихователь: Наша казка триває. Перед вами всім знайомий "Квітка - семибарвиця" На пелюстках квітки записані прислів'я. Потрібно взяти пелюстка, прочитати прислів'я і пояснити її зміст.

1.«Починаючи справу, думай про кінець.» (Заздалегідь продумайте мета і результат своєї праці.)

2."Поспішиш людей насмішиш" (Плануй свою роботу, розраховуючи сили і час на її виконання.)

3.«Який майстер, така й робота» (Накопичувати знання і вміння для успішного виконання роботи.)

4.«Кому робота в тягар, тому невідома радість» (Знаходь сам справи до душі, не чекай умовлянь і примусу.)

5.«Була б охота, занадиться всяка робота» (Не бійся починати нове, незнайоме справу.)

6.«Хороша робота два століття живе» (Роби роботу акуратно, використовуй наявні знання і вміння.)

7.«Є терпіння, буде і вміння» (Будь наполегливий і терплячий в досягненні мети і результатів праці.)

8."Що посієш те й пожнеш" (Як постараєшся зробити роботу, такий і отримаєш результат.)

9.«У великій справі і маленька допомога дорога». (Приймай посильну участь в колективній праці.)

10.«Мураха невеликий, та гори копає» (Наполегливо доводь розпочату справу до кінця.)

вихователь: Молодці! З цим завданням усі впоралися добре.

Нудьгуючи і нічого не роблячи, люди вчаться робити погане. Праця звільняє нас від трьох зол: нудьги, Пороку і нужди. Таким чином ми підходимо до висновку, як кажуть в народі: «Хочеш, їсти калачі - не сиди на печі», Т. Е. Хочеш жити красиво і в достатку, необхідно багато працювати. Тільки у праці можна проявити всі свої найкращі якості.

Праця основа нашого життя, Він будь прикрасить день. Немає соромніше докору, Що тобі працювати лінь.

вихователь: Яке слово протилежно за значенням слову працю. (Лень.) звернемося до «Тлумачного словника». згідно йому: «Лінь - це відсутність бажання працювати, схильність до неробства»

Як назвати людину яка не хоче працювати? (Лентяй, ледар, симулянт, нероба, трутень.) - Як ви думаєте, чому людина лінується? - Кому краще живеться на свете- ледачому або працьовитому людині? Чому?

Послухайте уважно казку В. Сухомлинського

«Ледар і Сонце» - Сонечко, наведіть, будь ласка, трошки в бік, мені жарко. сонце розсміявся: - Хіба мислиме ця справа, щоб Сонце пересувалося, куди ледарі захочеться? Ледар розсердився і закричав: - Значить, ти не хочеш пересунутися? - Не хочу, - відповіло Сонце. - Ах так! - сказав Лентяй. - Тоді я на зло тобі буду лежати тут.

- А як би ви вчинили в цій ситуації? Знайдіть прислів'я, яка найбільше підходить до цієї казці.

1. «Лінь - мати всіх вад.» 2.«Не сиди склавши руки - не буде і нудьги»

3.«Лежень і сонце не в пору сходить»

Хто хоче стати дурнем, Тому ми пропонуємо: Нехай знехтує працею І жити почне ледарем.

Буратіно: Я дуже шкодую про те, що продав свою Азбуку і не став вчитися в школі.

Дайте засіб мені від ліні від "можу але не хочу"

доктор: Є запашне втирання Від укусів комарів, Є мікстура від чхання, Проковтнув і будь здоров, Є мікстура від мігрені, А ліки немає від ліні.

Буратіно: Добре б це засіб Швидше винайти, Щоб все ледарі з дитинства Приймати його могли. З'явися ліки це, я купив би два пакети. Ні, не два, а цілих три. Потрібно, що не кажи.

доктор: Хто жити вміє по годинах І цінує кожну годину, Того не треба вранці будити по десять разів. І він не стане говорити, що лінь йому вставати, Зарядку робити, руки мити і застеляти ліжко. Чи встигне він одягнутися в термін, вмитися і поїсти, І раніше, ніж дзвенить дзвінок, За парту в школі сісти.

Запахи дня Якщо ми Строган, клеїмо - Пахне день столярним клеєм. Якщо лісом день пропах - Ми з кошиками в руках. Якщо димом від багаття - На риболовлі ми з ранку, А нічим не пахне день- Значить до нас підкралася лінь.

Хвилинка відпочинку Хлопці! Давайте трошки відпочинемо. Сядьте зручніше, розслабтеся. покладіть руки на парту перед собою. Голову покладіть на руки. Закрийте очі. Уявіть що ми пливемо по океану, світить ласкаве сонце, чути шум прибою і крик чайок. У нас у всіх гарний настрій. Нам всім добре. А тепер відкрийте очі. Ми з вами опинилися на острові. творче завдання вихователь: Отримано радіограма з сигналом SOS з острова Ледачих. - Ви знаєте, що означає сигнал SOS? (Відповіді дітей) Люди, що живуть на цьому острові, просять нас про допомогу. Вони - страшно невдачливі. Дітям не везе в навчанні, дорослим - в роботі. У нас є можливість допомогти жителям цього острова.

Придумайте назву головного міста цього острова. - А як він виглядає? - Як люди живуть в цьому місті? - Які вони -люди, які населяють острів Ледачих? - Чи довго зможе проіснувати острів Ледачих?

Творче завдання Робота проводиться в парах. Чи можна позбутися від ліні? Як? Винайдіть ліки від ліні. Запропонуйте ваші рецепти. Вітаються будь-які реальні і фантастичні рецепти.

Буратіно: Так я зрозумів, що потрібно і мені вчитися.

Вірш Ліжко вчепилася мені в плече - Чи не пущу, поспи ще! Я вирвався, але простирадло Схопила за ногу мене: - Стривай, друже, Чи не втечеш! Ще трошки полежати! - вставанням - справа неприємна - шепнув ковдру ватяну. подушки чути голосок: - Не квапся, поспи годинку! Хоч півгодини, хоч півхвилинки Але я схопився і крикнув: - Дудки! Я переміг сьогодні лінь! І це буде кожен день!

вихователь: Хлопці! Буратіно зумів перемогти свою лінь. - А ви хочете позбутися від ліні? (Давайте виліпимо з пластиліну лінь і сховаємо її в коробку.) але пам'ятайте: Якщо ви часто будете повторювати слова «Не хочу, не буду, то лінь до вас повернеться»

4. Закріплення матеріалу

Скільки треба кожному Для життя зробити важливого, Бути може, непомітного Але доброго і світлого.

Розумно надходить той, хто планує свій день. Така людина встигає все і попрацювати і відпочити. До сьогоднішнього заняття я попросила вас, Хлопці, принести те, що ви самі вже можете робити своїми руками. Судячи по виставці, в нашій групі ледачих дітей немає. Давайте попросимо хлопців розповісти про свої виробах.

Ми талановитий народ, Майстри ручних робіт Любимо шити, ліпити, в'язати, В ігри різні грати. Мій девіз: «Не дарма кажуть, що справа майстра боїться»

Ми талановиті діти - Шкільних конкурсів друзі. Нам без діла не сидиться, І лінуватися нам не можна. Ми співаємо, вірші читаємо, І зі спортом все дружні. І всі разом ми мріємо Досягти знання вершин. ми умільці молодці! На все руки молодці. Мій девіз: « Умілі руки не знають нудьги»

Квіллінг це робота з папером, Це творчість і краса, Приходьте до нас вечорами Ми навчимо вас без праці. Мій девіз:

Справа йде на лад в руках, Нема часу для нудьги. про такого кажуть: «Золоті руки» Змайструвати предмет будь-якої зможемо без проблем, Нехай цвіте талант такий, Дарує радість всім! Мій девіз: «Славен людина не словами, а славний справ

Жити дуже важко, Просто біда! Адже не дається ніщо без праці! Навіть якась - небудь дурниця Нам не дається, не вдається, Неможливо ніяк без праці! Вранці жахливо рано вставати, Увечері важко лягати в ліжко, Важко вчитися - Що там приховувати! Важко всюди свого носа не сунути! А знаєте ви, що найважче? Це - не робити зовсім нічого!

5. Заключне слово вихователя. Хлопці, кожному з вас хочеться зробити що - то гарне в житті. Залишити свій слід на землі. Це бажання зрозуміле. Але чи завжди ви замислюєтеся над тим, в результаті чого можна досягти поставленої мети? - Скажіть, чи буде хороший працівник з тих, хто зараз погано вчиться?

Саме зараз ви повинні добре вчитися. Чим краще учень буде вчитися, тим краще він буде працювати. - І нехай девізом вашого життя стануть слова: «Землю красить сонце, а людину праця».

6. Підведення підсумків. Життя нас дуже часто ставить перед вибором, хоча вказівний камінь нам на дорозі не зустрічається, але вибір робити доводиться. Я прочитаю вам, що написано на камені, а ви постарайтеся вибрати дорогу, по якій ви б пішли далі. Аргументуйте свій вибір.

Вліво підеш - багатство знайдеш, але друзів втратиш.

Вправо підеш - до легкого життя прийдеш, але нічого не доб'єшся в житті.

А прямо підеш - себе знайдеш, в дорозі Ізмаїл, але багато доб'єшся.

Під час обговорення вихователь задає і провокаційні питання. наприклад: - А хіба багатство знайти погано? - Хіба ви не хочете жити легко? - Навіщо треба шукати себе в житті?

Ігрове завдання На дошці вивішуються прислів'я. - Який життєвий девіз кожен з вас вибрав для себе? Діти, по черзі виходять до дошки, беруть прислів'я, читають девіз, і тримають його перед собою. 1. «Є влучний вислів, що справа майстра боїться» 2. «Навчився сам, навчи і іншого» 3. « Умілі руки не знають нудьги» 4. «Славен людина не словами, а славний справами» 5. «Не відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні» 6. «Праця годує, а лінь псує» 7. «Де праця, там і щастя» 8. «Закінчив справу, гуляй сміло» 9. «Воля і праця, чудові сходи дають» 10. "Що посієш те й пожнеш"

Ви тільки погляньте навколо: Все наше життя - справи наших рук. Села, мости, міста, віадуки - Все наші руки, Все наші руки! Умілі руки - основа успіху, руки - майстерність людини! руки - багато про що вони говорять. Очі тільки бачать, а руки творять.

7. Рефлексія. Ось і підійшло до кінця наше заняття. Ми виконали сьогодні дуже велику роботу. А тепер, колективно, все разом, проаналізуємо наше заняття. Всі дружно складемо «Букет настрою»

Методика «Букет настрою» -Якщо ви вважаєте, що наше заняття виявилося для вас корисним, то візьміть в руки квітка, Якщо немає, то нічого не беріть. - Якщо під час заняття вам було комфортно працювати один з одним, то приклейте до квітки зелені листочки, якщо немає, нічого не робіть. - Якщо отримані знання на занятті знадобляться вам і в майбутньому, то вийдіть потихеньку до дошки, якщо немає, то залишіться на місцях. - Якщо ви вважаєте, що на занятті ви працювали активно, То поставте свою квітку у вазу.

Хлопці, велике вам спасибі за активну участь в нашому занятті. І для того, щоб наші квіти не зів'яли, я додам в них водички. (Вивішується лійка з водою). На нашу букету видно, що настрій у всіх гарний, що заняття вам сподобалося. Сподіваюся, що знання, набуті вами сьогодні, збагатили вас і допоможуть у вирішенні творчих завдань не тільки на заняттях{!LANG-211684adf3028fb8f694cf4c04ea7b50!} {!LANG-1e140d6b87c901007f79676c81843581!}{!LANG-48a385f2ecf7446148914ff7e8881a72!}

{!LANG-04bcea1b685807cdabdddf85863cf5db!}

{!LANG-e3b4875175e99d11e4e13fd7f4f542b7!} {!LANG-7dbd58c4445d61943fbde1c96794f114!} {!LANG-40fc81235baf222153a439fc5d86d4f4!}

Тема: {!LANG-0ae931d244bfcd453000862f86b58fa2!}

{!LANG-6ca0cf25577f32bc7ffcd91b81da608d!}

    {!LANG-1f7c0da8902a2504a04c8955f50fb575!}

    {!LANG-8f151d16bafe9cf3faafd81926e5ca35!}

    {!LANG-393ec7fcb982113c8423a72d514d5bb5!}

    {!LANG-51a6fa843c79344260d7037944338c5e!}

{!LANG-a43dd83495f9f9c18d18290d9a4b8448!}

{!LANG-127bcb91729871fa02140a741cc42a3e!}

    {!LANG-523d71f87b85c0f134730c2ad8c22cb0!}

{!LANG-52488c7bf80f7b92b8e503867a6f3d46!}

    {!LANG-0b0a437263f50034e46c65c5c2738763!}

    {!LANG-ff44a2d0ad61743715813bddac937599!}

    {!LANG-27be5fcf2d8afd0b2780a82a9b2657b1!}

    {!LANG-197ab86bb99d37698e00f3a943c197bf!}

    {!LANG-18835abd439e2c48a8bb6401594f1576!}

{!LANG-42c4905a13de7ef6425ed4b1e5159a44!}

    {!LANG-66f3700ae5d1fe568d8e4a8a85735f63!}

    {!LANG-05d12907843390a7dc13b413129e620c!}

    {!LANG-68076d6d5efd7b81079b3912175c59d8!}

{!LANG-a9fc0e9ac985005b561bc7443226ab53!}

{!LANG-14d5ff491ccb07b5ff7aa0798e7c18ee!}

{!LANG-abc74c6135f2e8b81d6c9241ccc8de0a!}

{!LANG-68a634bae8560351c15804fabea55529!}

{!LANG-84518bade5b5dfab5ed4487ae6a2d897!}

{!LANG-c689321faf7c1ca1207ceed40b889330!}

{!LANG-bc8692be9319b7f831b901fae0fce59e!}

{!LANG-221e08442cb9cc8f6f7c3d89835c23bd!}

{!LANG-787389c7c97c24d20140de2bac0fde39!}

{!LANG-2dc091a717f37f72469f99d003ea8fa2!}

{!LANG-5fbba76b82fa9e8bebce8faa5636b1b2!}

{!LANG-dc9c638681c92830eb8c5b5ba088265c!}

{!LANG-c2ac96d4b1468b25aaeda7d42dbcc34e!}

{!LANG-ac35ad87d402a418921bee15d5949b46!}

{!LANG-3231558e9ca7737f87b51423de9c5543!}

{!LANG-6451fadd55764e7d8c6bd8d5284d44e2!}

    {!LANG-296ff7d8426cff2a99026efb858db5e5!}

    {!LANG-0b1343a7c3a52a579afcba508f57db07!}

    {!LANG-be0909c046c8fa9031bbb8aa999ed83e!}

    {!LANG-fc6dcbe6ea7f12db209a28c516ecf33a!}

    {!LANG-a6f052b0b723f28ba8002dd544ff5a04!}

{!LANG-5c23879f03045d29a183815696211aa0!}

{!LANG-ce274cf61c4fe9d2ced79dd9b26dbb17!}

{!LANG-114025a001281ba779608ad930f8956c!}

{!LANG-c204c91931aec6919354a3e09614374b!}

{!LANG-d37a690348ebc2d234dd1d82f09233ad!}

{!LANG-65119ef4be9897d419d02f520d0e470a!}

{!LANG-20ad69733a794b7b704eb7e0880cd880!}

{!LANG-2419ffa006e94520ef7bc27dcb36dc3b!}

{!LANG-e1e3798b3386ca406ebc8401a8ec6f53!}

{!LANG-02c1e45d46c92ddf8545ec2460f4df2c!}

{!LANG-da865583920e19152bfbc0c77aa99534!}

{!LANG-5879f3322b42a12bb3b7406cdc61c7be!}

{!LANG-61ae967ea906ccefa3ac8e14ed963274!}

{!LANG-f17871b2b48b1d356c90dc174d3e7d13!}

{!LANG-d3b8dcc31245227893af3b8be79544ce!}

{!LANG-17db25f81615f66da37e1f0e4d02e41f!}

{!LANG-7c8e429f8dc49e4e6d050b13f634b0ec!}

{!LANG-b41ec1c9346d67a6c8dd0e8e42d40238!}

{!LANG-fb1d131f0ff677aecea0dea9286d7861!}

{!LANG-107fad8d3e1ad91e8929ff0dad80e214!}

{!LANG-3e138d5a80843cd345e537945a8c1b0a!}

{!LANG-b0fce4750b65c4fcedc6e8406dfdcb2b!}

{!LANG-bdc7900dc921b6312a0e5dbf7b84e08c!}

{!LANG-6ca0cf25577f32bc7ffcd91b81da608d!}

{!LANG-7b21d7d8db52c7bdbc462a2c7a77518a!}

{!LANG-d7f2ba1cbb317f4eb101d17b3808e050!}

{!LANG-0b6f976a56bb33fdd979ea28d58d8b32!}

{!LANG-88a83b7c3c7340905fca7c6a2620aa05!}

{!LANG-f1985820b8e7451f3b3fcc8e44704c28!}

{!LANG-f7ead6d6198f4bc94ddedd6610a652fe!}

{!LANG-7b96758d3c7e7e205b293c470463e8f7!}

{!LANG-07bac8e809b1b64448a61876f01f0999!}

{!LANG-749d0cff1f233c39a4ec9762b2b9c1b8!}

5. {!LANG-25cf58cd81c265d80fae26dfee6023a7!}

{!LANG-c9fd21538b3e9ef08dffc5e285a0cc2d!}

{!LANG-01f1d5e288907ac1a8005dd9b5892892!}

{!LANG-bec083043a1541e888659d5d27045503!}

{!LANG-2858ca8189236b76f0490776d1371252!}

{!LANG-f712b58c2dcff0baacc23b3cb894fde8!}

{!LANG-72c140b0c7a3b4585aeb98145ec2ba82!}

{!LANG-bf383812300cde6bedfbe27772c0edf3!}

{!LANG-27a95de3d0574dc6cae46c30b88bf34c!}

{!LANG-8f865acbfea55fcb27fd006cdec2ffdf!}

{!LANG-6f75e059385ecc86f9162ae6d937eae6!}

{!LANG-f7e185ce4529ecf0f56daf8e0847c906!}

1. {!LANG-25f3b91456921ab00101043002eda16b!} .
{!LANG-7c83a0a65ab32ba6482ca075103da4f1!}

{!LANG-4297b5967e295739e775c86544dc4938!}

{!LANG-c8ae0134adfda7cb8a89d053e029c498!}

{!LANG-7b92a670ebc8c05c18fcfae5b6cb1dd6!}

{!LANG-9c76b46d6310765b04418e25881ff2d4!}

{!LANG-9756836e352beb8e4dfb0e643a3b3a9a!}


{!LANG-2a157366dfd5155737179f971479ff35!}

{!LANG-855c53a9c2a434bc2281d9a04c6ee988!}

{!LANG-88bb2fa6d3fbbad0e7c188fbff9f76ef!}

{!LANG-d9975c3363e659c8f76af22a52561384!}

{!LANG-69fa297f0699a8ececeaaa45ba28c4b8!}

{!LANG-db0701cd1e6870d800f5e6cceccf97ff!}

{!LANG-57351d188aac9b65e201e0680b570c4e!}

{!LANG-d17b7fba75a246056d80823657b95ae6!}

{!LANG-28224a951c8605065d711a4bdc12d947!}

{!LANG-52ec2b4d1e63f85950a8aed558b3f1c6!}

{!LANG-6dca2174b80a7cf72a1138bb86596ea9!} {!LANG-50001475cc35e0bb8a795fafd7d69b40!}

{!LANG-03dcafe333c82340c93035b493f76fcc!}{!LANG-0a72c0dae0365f089873c2a31f2a2ac1!}

    {!LANG-dfc0fcf576e334ef843bc90a25a26204!}

    {!LANG-3da2c67a14541f41920f81c2d097d8a3!}

    {!LANG-6ff5a1d5673f198d55385bb58d1a6a34!}

    {!LANG-a1417b26cd8af91694604c3fa18d420e!}

4. {!LANG-a4396947a7e58d88e8588e60ea9e1b45!}

{!LANG-ec4b841e0a00a751dcce9f0aab383af7!}

{!LANG-5adb2cd2d4c2944b75bdfaa60ba69cbc!}

{!LANG-33861e0b70ba5893960972052a4ac401!}

{!LANG-b031ae4d6e00169bf20727adea60318b!}

{!LANG-4c3e8dc75f755c868af727194eb0bf24!}

{!LANG-30a65d5c37780db363d8eee4ddc39c29!}

{!LANG-71cb9a4fdb3f9816bb3df54779bdb500!}

{!LANG-7934a68560a174437f46a8c945295000!}

{!LANG-548d298d09bd36f1a484c6bac58caca1!}

{!LANG-0c8a3f690e4e32a8442ed05e68620874!}

{!LANG-2edc7afa2667dbbb0557916453ba5d88!}

{!LANG-f3e6ca94b28b6ac7af833c429d43b7f8!}
{!LANG-8bf06b4d3b207bbe9480346a5222ad59!}

{!LANG-7f0da9eb3d52c9d68f6baa38415ade77!}

{!LANG-49a06b915545b3cf69402d6d3174d37e!}
{!LANG-2685ce8be18c16f59b9f9fe6dbf16fac!}
{!LANG-924d172744eca5996a708762d12ae5cf!}
{!LANG-abf7714d757663136cfe4fb19cc49a0d!}

{!LANG-56e52b72b5668eda1b17fa822b47641a!}

{!LANG-45efa9d122ce0afec87c0e9d5b39b737!}
{!LANG-36325f497c1f60f9210d8efd406cb5a1!}
{!LANG-139beed147055efa1542b38527a6a548!}
{!LANG-4fdb5eec6bf654697ff37d1a26c4907f!}

{!LANG-fed2102341d81d070b7477a4a49fe70b!}

{!LANG-a44e8df4000d80cf0bc04c40a6ecb98a!}
{!LANG-10dd66c3b74d3c538ca4cdb0faa081be!}

{!LANG-881d268f6d3fcc4e8bd00249cde386c1!}

{!LANG-46e49c9ceb80bd65279c6bc4719644ac!}

{!LANG-6adf282bd1ba6bd071a54866395dd8c1!}

{!LANG-6c2d6cb8c66fc7f0c0899860506e3055!}

{!LANG-7d26f87c358a29074bb2b3339764f4b7!}

{!LANG-ade9fe34524fa26c9dc0b251def27bd9!}

{!LANG-78e2c9c84c02da4d6bd740786f447390!}

{!LANG-3e96628f89c4cda3a334fdfb5a3fc635!}

{!LANG-21a66153faf69ca9089957b98fcc351a!}

{!LANG-af132e469ca64fe1257188a7674e8a95!}

6 . {!LANG-afd7aaf693bd0bf9c51e7e6deb2dd2ce!}

{!LANG-03dcafe333c82340c93035b493f76fcc!}{!LANG-25108ade3d414c00edb1c663d0ac81a6!}

{!LANG-8b7f942d828cb79177f7cd7d1f246445!}

{!LANG-03dcafe333c82340c93035b493f76fcc!}{!LANG-5d4d2080a2c9adec0f770844afb0eb51!}

{!LANG-e131159669fe598abb5a1ab9dbd47195!} {!LANG-6c5d80f197ca09d6cf1f48fc6dda42cd!} {!LANG-d14e6b67a5fb992431ba3f532f12dcfa!}

{!LANG-d2d343ff713d8c3cdd174e09da1a496a!}

{!LANG-83f37386aabc19b5e52cb67247a660be!} {!LANG-57a05323c81199841bbdd749900a8426!}

{!LANG-466c53c9bef5fc32a966f895baf440ce!}

{!LANG-a5b925ea30f7f35c94f09f765a2de97e!}{!LANG-ae1bae4719006cb4d26ec026b6c06653!}

{!LANG-a5b925ea30f7f35c94f09f765a2de97e!}{!LANG-f567dd0b3654607ccf67604ee22db7bc!}

{!LANG-a5b925ea30f7f35c94f09f765a2de97e!}{!LANG-bda779eb1501293bff687c7105433ea6!}